Borsa İstanbul’da bugün (12 Ocak), payları işlem gören 6 şirketin hisseleri, 1 ay süre ile kısıtlamayla işlem görmeye başlayacak.

VBTS kapsamında tedbir getirilen hisseler Armada Bilgisayar (ARMDA), Duran Doğan (DURDO), Oncosem Onkolojik Sistemler (ONCSM), SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri (SDTTR), Tera Yatırım (TERA) ve Ulusal Faktoring (ULUFA) oldu.

6 hisse bugün kısıtlamayla işlem görecek

ARMDA, DURDO, ONCSM, SDTTR Açığa Satış ve Kredili İşlem Kısıtlaması

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ARMDA.E, DURDO.E, ONCSM.E ve SDTTR.E payları 12/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 10/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Tera Yatırım #TERA Brüt Takas

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında TERA.E paylarında 12/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 10/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Depremin Ardından Çimento Hisselerindeki Yükseliş Tepkilere Neden Oldu Depremin Ardından Çimento Hisselerindeki Yükseliş Tepkilere Neden Oldu

Ulusal Faktoring #ULUFA Tek Fiyat İşlem Yöntemi

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ULUFA.E payları 12/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 10/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.