KAP Açıklaması

Euro Trend Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ETYAT), Euro Kapital Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EUKYO) ve Euro Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EUYO) fiyat düzeltmesi ile ilgili şu ifadeler kullanıldı;

"ETYAT.E Pay Başına Brüt Temettü: 0,055  TL Teorik Fiyat: 9,125 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır),

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 3 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 3 Temmuz 2024

EUKYO.E Pay Başına Brüt Temettü: 0,06  TL Teorik Fiyat: 10,75 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır),

EUYO.E Pay Başına Brüt Temettü: 0,065  TL Teorik Fiyat: 11,685 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)" denildi.

Euro Trend Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ETYAT) Faaliyeti Nedir?

Euro Trend Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ETYAT), Türkiye merkezli bir yatırım ortaklığıdır. Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıkları’na ilişkin düzenlemelerine göre portföy yönetimi faaliyetleri yürütmektedir. Şirketin portföyü, kamu ve özel sektör hisseleri, devlet tahvilleri ve ters repo araçlarından oluşmaktadır. Şirketin amacı, portföyün değerini korumak ve artırmak için araştırmalar yapmak ve portföy çeşitlemesiyle yatırım riskini en aza indirmektir. Euro Trend Yatırım Ortaklığı A.Ş., Borsa İstanbul’da BIST MENKUL KIYM Y.O. endeksine dahil olup, “ETYAT” kodu ile işlem görmektedir.

Euro Kapital Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EUKYO) Faaliyeti Nedir?

EUKYO Euro Kapital Yatırım Ortaklığı A.Ş., Türkiye'de faaliyet gösteren bir yatırım ortaklığı şirketidir. Faaliyetlerini Sermaye Piyasası Kurulu'nun belirlediği kurallar çerçevesinde yürütmektedir. Portföyü, çeşitli menkul kıymetleri içermektedir; bu arasında hisse senetleri, devlet tahvilleri ve ters repo işlemleri bulunmaktadır. Şirketin temel hedefi, piyasa araştırmaları yaparak portföyünü korumak ve değerini artırmak, aynı zamanda portföyü çeşitlendirerek yatırım riskini minimize etmektir. EUKYO, Borsa İstanbul'da "EUKYO" koduyla işlem görmektedir.

Euro Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EUYO) Faaliyeti Nedir?

Euro Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EUYO), Türkiye’de faaliyet gösteren bir yatırım ortaklığı şirketidir. Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıkları’na ilişkin düzenlemelerine uygun olarak portföy yönetimi yapmaktadır. Şirketin portföyü, yerli ve uluslararası borsalarda ve diğer organize borsa dışı piyasalarda işlem gören sermaye piyasası araçları, altın ve diğer kıymetli madenlerden oluşmaktadır. Şirketin amacı, portföyün değerini korumak ve artırmak için araştırmalar yapmak ve portföy çeşitlemesiyle yatırım riskini en aza indirmektir. Euro Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş., Borsa İstanbul’da BIST MENKUL KIYM Y.O. endeksine dahil olup, “EUYO” kodu ile işlem görmektedir.