Yaşanan deprem felaketinin ardından, 6 Şubat tarihinden itibaren işlem sırası geçici olarak Borsa İstanbul tarafından durdurulduğu açıklanan İskenderun Demir ve Çelik’ten #ISDMR KAP açıklaması geldi.

iskenderun demir çelik

Borsa İstanbul’un konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ISDMR.E sırası, şirket ile ilgili özel durum açıklamasının Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyurulmuş olmasına istinaden 20/02/2023 Pazartesi seans başından itibaren yeniden işleme açılacaktır.” İfadeleri yer aldı.

6 Şubat’ta İşlemlere Kapatıldı

6.02.2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle deprem bölgesinde bulunan şirketlerin paylarına ait işlem sıraları, şirketlerin depremden ne şekilde etkilendiklerine ilişkin yapılacak açıklamalara kadar durdurulmasına karar verilmişti.

Yeni Halka Arzın Sonuçları Açıklandı! Bireysel Yatırımcıya Bu Kadar Lot Düştü Yeni Halka Arzın Sonuçları Açıklandı! Bireysel Yatırımcıya Bu Kadar Lot Düştü

İskenderun Demir Çelik, 13 Şubat tarihli yaptığı açıklamada, şirketin üretim tesislerinde durum tespiti çalışmaları nedeniyle ara verildiğini belirtip, 17 Şubat’ta ise “Deprem nedeniyle meydana gelen hasarın mali boyutunun tespiti için çalışmalar devam etmekte olup hasar tutarının Şirketimizin mali tablolarını önemli ölçüde etkileyecek düzeyde olmadığı değerlendirilmektedir. Ayrıca Şirketimizin deprem kaynaklı oluşacak hasarları sigorta teminatı kapsamındadır. Şirketimizin yeniden üretime geçebilmesi için tesislerde proses bazında çalışmalar devam etmektedir. Söz konusu çalışmalar tamamlandıktan sonra kademeli ve kontrollü bir şekilde üretime yeniden başlanması planlanmaktadır.” Açıklamasını Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yayınladı.