Astor Enerji A.Ş. (ASTOR) halka arz olmasından sonra hızla iş anlaşmaları yapmaya devam ediyor. Yaptığı yeni iş anlaşması ile yatırımcısını sevindirmeye devam eden ''ASTOR'' bu anlaşmadan yaklaşık olarak 4 milyon 930 bin dolar (95 milyon 585 bin 770 TL) kazanacağını açıkladı.

ASTOR KAP Açıklaması

ASTOR şirketi, KAP üzerinden yatırımcılarına yaptığı yeni iş anlaşmasıyla ilgili açıklamada; ''Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş ile, "TRAFO-DAĞITIM-HR ALIMI" kapsamında yapılan ihalede en uygun teklif şirketimizce verilerek, ihale 4.930.000 USD (95.587.770 TL) bedel ile uhdemizde kalmıştır.

İtiraz süresi içerisinde gelen taleplerin değerlendirilmesi sonrasında ihale sonucunda değişiklik yapılması hakkı saklı kalmak üzere ihaleyi düzenleyen firma tarafından Şirketimiz 18.04.2023 tarihinde, sözleşme imzalamaya davet edilmiştir. 

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.'' açıklamalarında bulunuldu.

astor-yeni-is-anlasmasi

ASTOR Faaliyeti Nedir ?

Astor Enerji 40 yıla yakın bilgi birikimi ile transformatör imalat ve satışı yaparak elektromekanik imalat sanayinde sektöre yön veren, yenilikçi ve dünya çapında ülkemizi başarı ile temsil eden bir firmadır. Elde ettiğimiz tecrübe, üretim ve kalite anlayışımızı Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretimine aktararak sektöre katkı sağlamayı hedefleyen firmamız, Ar-Ge çalışmaları sonucu gerekli sertifikasyonları tamamlayarak Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretim ve satışına başlamıştır.

Borsa İstanbul'dan 1 Aylık Tedbir Kararı Borsa İstanbul'dan 1 Aylık Tedbir Kararı

Ankara'da üretim faaliyetlerine devam eden Astor Enerji 140.000 m2'lik arsa üzerine kurulu, 105.000 m2'lik kapalı alanda tek çatı altında Avrupa'nın öncü transformatör üretim tesislerinden birine sahiptir.

Astor Enerji, Yağlı Tip Dağıtım Transformatörleri , Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörleri, Güç Transformatörleri, Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri, Kompakt Trafo Merkezleri, RMU, Metal Clad üretimi ile 90’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.