Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (TDGYO) tarafından 19 Ocak 2024 (bugün) tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde siber saldırı hakkında açıklama yapıldı. Kimliği belirsiz kişiler tarafından Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (TDGYO) çalışanına yapılan siber saldırı sonucunda, şirket çalışanının mail adresi ve bilgilerinin çalınarak saldırı yapıldığı duyuruldu. Siber saldırıya ait açıklamalar şirket tarafından KAP aracılığıyla yatırımcısına duyuruldu.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından siber saldırıya ilişkin yapılan açıklamada,

'' 18.01.2024 tarihinde akşam saatlerinde kimliği belirsiz şahıslar, bir çalışanımızın ve şirketimizin kurumsal  e-posta adresini ele geçirerek kayıtlı kişilerin e-posta adreslerine şirketimiz ve çalışanımıza iftira içerir nitelikte mesajlar göndermiştir.   

Şirket yönetimimiz tarafından ilk andan itibaren mesai gözetilmeksizin yapılan çalışmalarda şu ana kadar e-posta adresleri hariç herhangi bir kişisel veri ihlali tespit edilmemiştir. Ancak kurumsal itibarımızı hedef alan bu iftiralara karşı araştırmalarımız ve hukuki mücadelemiz hız kaybetmeden devam etmektedir. Konu ile ilgili tüm gelişmeler, en şeffaf şekilde kamuoyuna açıklanmaya devam edecektir. 

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 2 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 2 Temmuz 2024

Kamuoyunun bilgisine sunarız. '' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu