1 hisseye emir paketi tedbiri geldi! 1 hisseye emir paketi tedbiri geldi!

Borsanın savunma sanayisi sektöründe faaliyet gösteren şirketi Aselsan (ASELS), TCDD ile bir iş anlaşması imzaladığını duyurdu. Bugün duyurulan iş anlaşmasının detayları KAP aracılığıyla yatırımcısına duyuruldu. Aselsan şirketi, dün de Cumhurbaşkanlığı ile bir iş anlaşmasını yaptığını yatırımcılara duyurmuştu.

TCDD ile Aselsan arasında yapılan anlaşmada, Araç Üstü Sinyalizasyon Ekipmanı Temini Projesi için toplamda 1.690.697.000 TL'lik sözleşme imzalanacak.

ASELS KAP Açıklaması

ASELS'in TCDD ile yaptığı milyar liralık anlaşmaya ilişkin KAP açıklamasında;

"ASELSAN ile TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. arasında Araç Üstü Sinyalizasyon Ekipmanı Temini Projesi ile ilgili olarak, toplam bedeli 1.690.697.000,- TL tutarında bir sözleşme imzalanmıştır.

Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2026-2028 yıllarında gerçekleştirilecektir." denildi.

Bu Hafta Yapılan İkinci Büyük İş Anlaşması Oldu

Aselsan şirketi, bugün TCDD ile yapmış olduğu iş anlaşmasını yatırımcısına duyururken, şirket dün de Cumhurbaşkanlığı savunma başkanlığı ile bir anlaşmasını duyurmuştu. Dün duyurulan iş anlaşmasında da; 

''ASELS ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı arasında "deniz hava savunma sistemleri" için yeni bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

15.632.304 Euro ve 182.314.702 TL olarak duyurulan iş anlaşmasının detaylarını şirket KAP açıklamasında duyurdu. Yapılan iş anlaşmasına göre, teslimatlar 2024-2027 yıllarında gerçekleştirilecek.'' denilmişti.

Editör: Ece Çavuşlu