Halka arzı ile ülkemizin katılımcı rekorunu kıran gıda şirketi TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TABGD), yatırımcısına GES projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TABGD), enerji maliyetlerini dengelemek amacıyla Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projesi kurmayı hedeflediğini KAP'a yaptığı bildirim ile açıkladı.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yatırımcıyı bilgilendirmek adına yapılan KAP açıklamasında,

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 12 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 12 Temmuz 2024

"Şirketimiz halka arz sürecinde taahhüt ettiği ve Fon Kullanım Raporu'nda da yer aldığı üzere enerji maliyetlerini dengelemek amacıyla Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projesi kurmayı amaçlamaktadır. Şirketimiz elektrik abonelikleri kendine ait restoranlarında tüketilen enerjinin bir kısmını GES kurarak üretmeyi planlamaktadır. Bu amaçla, Şirketimiz Şanlıurfa İli Bozova İlçesi'nde yaklaşık 20.801 kWp DC / 18 MWe AC kapasiteli Güneş Enerji Santrali kurulumu için ''Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'' çerçevesinde çağrı mektubu başvurusu yapmıştır. Proje detayları çağrı mektubu başvurumuzun sonuçlanması ve enerji bağlantı anlaşması sonrasında kamuoyu ile paylaşılacaktır." denildi.

Editör: Ece Çavuşlu