Yükselen Çelik A.Ş. (YKSLN), Avrupa pazarında ihracat faaliyetlerini desteklemek ve arttırmak amacıyla Almanya’nın Düsseldorf şehrinde bağlı ortaklık kurma sürecini başlattığını duyurdu.

Enerji Şirketi 302 Milyon Liralık GES Satışını Açıkladı Enerji Şirketi 302 Milyon Liralık GES Satışını Açıkladı

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, 30.000 euro başlangıç sermayesi ile “Rising Stahl GmbH” isimli bağlı ortaklığın paylarının tamamının şirkete ait olduğunu bildirdi.

Açıklamada, bağlı ortaklığın kuruluş işlemlerinin 2023 yıl sonuna kadar tamamlanmasının beklendiği ve tescil işlemlerinin ardından kamuoyuna ayrıca bilgi verileceği kaydedildi.

KAP Açıklaması

"Şirketimizin 07.09.2023 tarihinde KAP’ta açıklamış olduğu üzere Almanya’nın Düsseldorf şehrinde, Şirketimizin Avrupa pazarında ihracat faaliyetlerinin desteklenmesi ve arttırılması amacıyla başlangıç sermayesi 30,000 EUR (OtuzbinAvro) olan ve paylarının tamamı Şirketimize ait ‘Rising Stahl GmbH’ isimli bağlı ortaklık (alt şirketin) kurulmasına ilişkin resmi başvurumuz yapılmış olup 2023 yıl sonuna kadar kuruluş işlemlerinin tamamlanması beklenmektedir. Tescil işlemlerinin ardından kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir."