Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. (TMPOL), yönetim kurulu kararıyla, PET sektöründen ciddi talep olduğu ve üretim tekniği yönünden firmasının üretim konusuna benzemesi nedeniyle, PET ekstrüzyon hattı alınmasına karar verdiğini açıkladı.

PET ekstrüzyon hattı, PET (polietilen tereftalat) adı verilen bir termoplastik malzemenin eritilerek istenilen şekilde kalıplanması işlemidir. PET, plastik şişe, ambalaj, tekstil ve diğer alanlarda yaygın olarak kullanılmakta.

TMPOL, bu yatırımla PET sektöründe ciro artışı sağlayacağını bildirdi. Makine yatırım teşvik belgesi ile alınacak olup, Aralık 2023’e kadar devreye alınması planlanıyor.

TMPOL tarafından toplam alım bedeli KDV hariç 9.750.000 TL olarak bildirildi.

Şirket, süreç ile ilgili kamuoyu aydınlatılmaya devam edileceğini belirtti.

KAP Açıklaması

"Şirket Yönetim Kurulumuz 21.09.2023 tarihinde toplanmış olup;

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 12 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 12 Temmuz 2024

Üretim tekniği yönünden firmamız üretim konusuna benzemesi ve ayrıca PET sektöründen de ciddi talep olması nedeniyle,  ekstrüzyon hattı olarak Pet Ekstrüzyon Hattı alınmasına karar vermiştir. Söz konusu hat, diğer üretim hatlarımızın  ürettiğinden farklı olarak sadece Pet üretimi yapacak olup, bu sektörde de ciro artışı sağlayacaktır. Makine Yatırım teşvik  belgesi ile alınacak olup, Aralık 2023’e kadar devreye alınması planlanmaktadır. 

Şirket bünyesine 6. ekstrüzyon hattı alınmakla beraber, bu hattın ana üretim konusu sadece pet üretimi olacak olup, pet konusunda ciro ve katma değer sağlanacaktır.

Toplam alım bedeli: 9.750.000,00-TL

Süreç ile ilgili kamuoyu aydınlatılmaya devam edilecektir.

Saygılarımızla,"