Haftanın Son Gününde Şirketlerden Haberler Haftanın Son Gününde Şirketlerden Haberler

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. (RYSAS) tarafından 15 Şubat 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde İhraç Limitine İlişkin Sermaye Piyasası Kurulu Onayı Hakkında açıklamalar yapıldı.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamada, ''Şirketimizin yurt içinde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere 1.000.000.000 TL borçlanma aracı ihraç tavanı için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’ya yaptığı başvuru; SPK’nın 08.02.2024 tarih ve 9/186 sayılı kararı ile onaylanmıştır. Söz konusu ihraca ilişkin Başvuru Formu, Onaylı İhraç Belgesi ve İhraç Belgesi (Eki) yazımız ekinde yer almaktadır. Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.'' denildi.

Reysaş Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Reysaş, teknoloji yatırımına önem veren bir firma olarak sektörde, araç takibinde uydu sistemi kullanan ilk firmadır. Kullanılan uydu sistemleri ile sürücülerle elektronik ortamda yazışarak bağlantı kurulmakta, sevkiyat, mesafe ve maliyetler bilgisayar ortamında tespit edilmektedir.

Maltepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi üzerine de Yüksek Lisans yapmıştır. 1990 yılında Reysaş Lojistik ve Taşımacılık firmasını kuran Durmuş Döven, lojistik sektöründen önce inşaat, ithalat, üretim gibi alanlarda faaliyet göstermiştir.

Editör: Ece Çavuşlu