KAP Açıklaması

"Şirketimizin güneş enerji santralleri anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, Toplam Enerji Merkezi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Pimsa Otomotiv Anonim Şirketi arasında ” Öztüketimi Karşılamak Amacıyla Arazi Tipi Güneş Enerji Santrali” kurulumu sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu yatırım ile güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlanırken aynı zamanda karbon emisyonunun azalmasına da büyük katkıda bulunulacaktır. Sözleşme bedeli KDV hariç 3.315.076,00 USD’dir.

Sözleşme 04.08.2023 tarihinde imzalanmıştır.

Toplam Enerji Merkezi San. Ve Tic. A.Ş. firması, Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi A.Ş. nin sermayedeki payı %5.1 olan finansal yatırımıdır. 

Kontrolmatik, Yüzde 150 Oranındaki Sermaye Artırımını Duyurdu Kontrolmatik, Yüzde 150 Oranındaki Sermaye Artırımını Duyurdu

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yönetim Kurulu."

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri (HKTM) Faaliyeti Nedir?

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri (HKTM) faaliyeti, hidrolik ve pnömatik sistemlerin tasarımı, üretimi, montajı, bakımı ve servisi alanlarında uzmanlaşmış bir şirkettir. HKTM, endüstriyel ürün ve hizmetler sektöründe faaliyet göstermekte olup, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. HKTM’nin vizyonu, hareketin ve kontrolün teknoloji merkezi olmaktır. HKTM, 2023 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi olarak tanınmıştır. HKTM’nin bağlı ortaklığı olan Hareket Kontrol Servis Merkezi Sanayi ve İnşaat Taahhüt Ticaret A.Ş. ise kaldırma ve taşıma ekipmanlarının bakım ve onarımı konusunda hizmet vermektedir.