MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş. (MPARK), yabancı sağlık turizmi hasılatını artırma stratejisi doğrultusunda Macaristan’da bir hastane ile yönetim hizmeti sözleşmesi imzaladığını açıkladı.

MPARK, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan Duna Medical Center Kft. ile yaptığı anlaşma ile Liv Hospital markasını yurt dışına taşıdığını duyurdu.

2024 Yılında Yatırımcısını Zengin Eden Borsa Hisseleri 2024 Yılında Yatırımcısını Zengin Eden Borsa Hisseleri

MPARK, Liv Duna Hospital adını alacak olan hastanenin 22 bin metrekarelik kapalı alanı, 154 yatak kapasitesi ve son teknoloji donanımı ile Liv Hospital’ın güçlü markasının ve kaliteli sağlık hizmetinin Macaristan’da tanıtılmasında büyük rol oynayacağını belirtti.

KAP Açıklaması

"Yabancı sağlık turizmi hasılatını artırma stratejimiz doğrultusunda MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş. (“MLP Care”) ile Macaristan’da kurulu Duna Medical Center Kft. (“Hastane”) arasında yapılan görüşmeler neticesinde yönetim hizmeti sözleşmesi imzalanmıştır. 

MLP Care’in yurt dışında açtığı ikinci, Liv Hospital markasının ise sekizinci hastanesi olan Liv Duna Hospital, 22.000 m2’ye yakın kapalı alanı, 154 yatak kapasitesi ile Liv Hospital’ın güçlü markasının ve kaliteli sağlık hizmetinin yurt dışında tanıtılmasında büyük rol oynayacaktır."