Milyonlarca borsa yatırımcısının merakla beklediği seçim sonrasında Borsa İstanbul'da neler yaşandı? İşte günün merak edilen şirket haberleri ve gelişmeleri halkaarz.net adresinde yer alıyor. Son haftalarda büyük bir muamma içerisinde küçük büyük demeden yatırımcılar seçim gününü beklerken seçim sonrasında ise piyasalarda neler olacağı büyük merak konusu olmuştu.

Seçimin borsaya pozitif mi yoksa negatif mi yansıyacağı tartışmalarından hemen sonra kimsenin beklemediği sonuçlar sonrası olumlu konuşmalarda borsanın ilk gününde durağan seyirde sürmesini sağladı. İlerleyen günlerde ise borsada yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

1 Nisan 2024 Borsada Yaşanan Gelişmeler

#GESAN Cezayir'de yerleşik Tosyalı Iron Steel'den yüksek gerilim enerji nakil hatlarında kullanılmak üzere cam izolatör siparişi alındı. Sipariş bedeli 1.360.000 dolardır.  

#KLKIM 2024 yılında 30.000 ton ek kuru harç satışı sağlayacak Muğla fabrikasındaki hazırlıklar tamamlanmış olup, üretim süreci Mart ayı sonu itibarıyla başladı. Ayrıca, Güneş Enerjisi Santrali ünitelerinin Yerköy'de kurulumu tamamlanarak TEDAŞ kabulü için gerekli çalışmaların sonuna gelindi.  

#SDTTR Yurt dışı merkezli bir uydu firmasından, uydu yer istasyonu sistemleri konusunda toplam değeri 1.666.179 Euro olan bir sipariş alındı.  

Son 3 Yıl İçerisinde Temettü Ödemesinde Rekor Kıran Şirketler Son 3 Yıl İçerisinde Temettü Ödemesinde Rekor Kıran Şirketler

#GEREL ACM Mühendislik ile Kablo Kanalı, Topraklama vb. ihtiyaçların tedarik edilmesine yönelik yaklaşık 12.400.000 TL bedelli anlaşma yapıldı. Söz konusu tutarın 2022 cirosuna oranı %1,48'dir.  

#CEMAS Bağlı ortaklık Özışık İnşaat, Ankara-Kalecik'te yer alan arsayı 58.575.000 TL bedelle Işıklar Enerji'den peşin olarak satın almaya karar verdi.  

#KTLEV Mart ayında toplam 3.250.727.457 TL tutarında yeni ev ve araç sözleşmesi imzalandı.  

#QUAGR Elazığ'daki 462 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlenmesi İşi için KDV dahil 6.197.629,23 TL tutarında satış sözleşmesi imzalandı.  

#YBTAS Yozgat Çimento Fabrikasında gerçekleştirilecek planlı bakım çalışmaları nedeniyle klinker üretimine yaklaşık 30 gün ara verilecek. Stok ve satışlar bu planlı duruştan etkilenmeyecek.  

#BERA Grup şirketlerinden Golda Gıda ile Tarım Kredi arasında değişik ürün gruplarının üretilmesi için 1 yıl süreli maksimum miktarı 42.000 ton olan tedarik sözleşmesi imzalandı.  

#BAGFS Şirket %600 oranında bedelli sermaye artırımı kararı aldı.

#MAKIM Yurt içi bir müşteriden medikal alanında 2.191.704 Euro tutarında yeni bir sipariş alındı.

Editör: Umut Köse