Türkiye'de Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş. (SELGD) tarafından 25 Ocak 2024 tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimlerde Yatırım Amaçlı Gayrimenkul Satışı ile ilgili de açıklama yapıldı.

SELÇUK GIDA'DAN KAP AÇIKLAMASI

Şirket tarafından gelen açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"Şirketimizin  Aydın İli  Germencik İlçesi Ortaklar Mahallesi 147 Ada 26 Parselinde yer alan Proje halindeki Yatırım Amaçlı Gayrimenkulümüzün satışı hakkında ,

Şirketimizin Finansal Tablolarında Yatırım Amaçlı gayrimenkullerimiz arasında yer alan taşınmazımızın  bugün itibariyle 31.600.000 TL bedelle Canwood İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine satışı yapılmak üzere sözleşme imzalanmış ve tapu devir işlemlerine başlanmasına  karar alınmıştır.

Anılan sözleşmeye göre yapılacak tapu devir ve tahsilat işlemleri hakkında ayrıca açıklama yapılacaktır.

Kamunun bilgisine sunarız."

SELÇUK GIDA FİRMASI HAKKINDA

Selçuk Gıda Türkiye'de kurutulmuş meyve sektöründe üçüncü nesil olan ALHARAL ve FRANCO aileleriyle ilgili de işletilirken bugün kurutulmuş meyvelerin de ana ürün olduğu şirkette 1988 yılından itibaren de halka açık olarak İstanbul Borsası'nda işlem görüyor.

Borsa Güne Alıcılı Ve Yüksek Başladı Borsa Güne Alıcılı Ve Yüksek Başladı

Aydın bölgesinde Ortaklar'da 5000 ton kapasiteli bir tesiste de faaliyet gösteren Selçuk Gıda'da müşteri talebi ve ulusal uluslararası düzenlemelere de uygun olarak üretilecek en yüksek kalitede de kurutulmuş meyveler sunmaktadır.

SELCUK FOOD’un hedefi, 77 yılın ihracat deneyimi ile dünyanın en uzak köşelerine kadar ulaşan lezzetli doğal güneşte kurutulmuş meyve ve atıştırmalıklarıyla şirketin büyümesini sürdürmektir.

Editör: Umut Köse