DMRGD Simit Sarayı Talep Toplama Başlıyor! Hangi Bankalarda Var? DMRGD Simit Sarayı Talep Toplama Başlıyor! Hangi Bankalarda Var?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) değerlendirme sonrasında bir hissede yedi yatırımcıya pay piyasalarında gerçekleştirilen işlemler nedeniyle 02.08.2023 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uyguladığını duyurdu.

SPK’nın Kısıtlama Getirdiği Yatırımcı Adı ve Soyadı

  1. EREN ÇAYIR
  2. ONUR ÇAYIR
  3. YÜKSEL TIRAŞ
  4. SELAHATTİN UĞURLU
  5. HACI EYYUP ÇAM
  6. ABDULMUTTALİP ELÇİ
  7. İSMAİL HULUSİ ERTAN

PCILT Hissesinde 7 Kişiye İşlem Kısıtlaması

SPK tarafından açıklanan bültende şu ifadeler kullanıldı; ''Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda ve Pc İletişim ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret AŞ (PCILT) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu(SPKn)’nun 107/2 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle; 6362 sayılı SPKn'nun 1 inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, 6362 sayılı SPKn'nun 128/1-(a) maddesine dayanarak yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla; 6362 sayılı SPKn'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen kişiler hakkında 02.08.2023 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verilmiştir.'' denildi.

PCILT Faaliyeti Nedir ?

Türkiye'de ve uluslararası alanda geleneksel ve dijital medya planlama, satın alma, kiralama, promosyon ve baskı alanlarında uzman kadromuzla en önemli ulusal ve uluslararası markalara hizmet vermekteyiz.