2023 yılında halka arz olarak yatırımcısına çok ciddi paralar kazandıran Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a iş anlaşması açıklaması yapıldı. Teknoloji şirketinin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapmış olduğu bildirimde Nisan ayının da başında katıldığı ihaleyle ilgili de açıklamalar geldi.

Şirket, Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ihalesine katılmıştı.

FORTE KAP'A BİLDİRDİ

Bugün ki açıklama sonrası sözleşmenin imzalandığı ifade edilirken KAP'a aşağıda ki ifadeler yer verildi:

3 Nisan 2024 tarihinde yaptığımız KAP açıklamasında; “Şirketimizin, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Gelişmiş Saldırılar İçin Tespit ve Analiz Sistemi, Gelişmiş Saldırılar İçin Detaylı Analiz Sistemi, Uç Nokta Zararlı Yazılım Önleme Yazılımı ve Gelişmiş Saldırı e­Posta Analiz ve Engelleme Sistemi ve Veri Merkezi Güvenlik Yazılımlarına İlişkin Mal ve Hizmet Alımı İhalesinde en iyi fiyatı sunarak birinci olduğu ihale komisyonu tarafından tarafımıza bildirildiği, ilgili karar yazısının da şirketimize ulaştığı bilgisi verilmiş ve sözleşmenin imzalanmasını müteakip kamuoyuna ayrıca bilgi verileceği ifade edilmişti.

İşbu KAP açıklamasıyla; söz konusu sözleşmenin resmen imzalandığı bilgisi Kamuoyuna ve Pay Sahiplerimize duyurulur.

Saygılarımızla,

HİSSE YÜKSELDİ

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. dün yaptığı ihale sözleşmesinin imzalanması sonrası bugün borsada açılışı %1 ile yaptı. 

Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti

Editör: Umut Köse