YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK) tarafından 9 Ocak 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Şirketin Yeni İş Alımı ve Sözleşme İmzalanması Hakkında hakkında açıklamalar yapıldı. Teknoloji şirketi, bugün yapmış olduğu açıklama ile 134 Milyon liralık iş anlaşmasına imza attığını yatırımcısına duyurdu.

Şirket tarafından yapılan KAP açıklaması ile yatırımcısına duyuruldu. 

YEOTK tarafından yapılan açıklamaya göre şirket ile bir müşterisi arasında Türkiye'de kurulacak bir Rüzgar Enerji Santralinin elektrifikasyon ve otomasyon işlerinin yapımı için anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Enerji şirketi YEOTK tarafından yapılan iş anlaşmasının detaylarına bakıldığında yapılan iş anlaşmasında dizayn, mühendislik, tedarik, montaj, test ve devreye alma işlemlerini kapsamakla beraber toplamda 4.515.000 ABD Doları + KDV değerinde.

Borsada Rüzgar Tersine Mi Esiyor? Amerikalı Yatırım Bankasından DEV Alım Borsada Rüzgar Tersine Mi Esiyor? Amerikalı Yatırım Bankasından DEV Alım

KAP Açıklaması

Enerji şirketi yapılan iş anlaşmasına dair KAP açıklamasında bulundu: "Şirketimiz ile bir müşterisi arasında Türkiye'de kurulacak bir Rüzgar Enerji Santralinin elektrifikasyon ve otomasyon işlerinin yapımı (dizayn, mühendislik, tedarik, montaj, test ve devreye alma) amacıyla, 4.515.000 USD+KDV bedelle sözleşme imzalanmıştır. Sözleşmenin bugünkü TCMB kurları ile karşılığı toplam 134.701.413,00 Türk Lirası'dır." denildi.