Zorlu Holding A.Ş, 30 Mayıs tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda hisse satışları ile ilgili yatırımcılara açıklamalara bulundu. Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklama ile yatırımcıların hisse satışları konusunda bilgilendirilmesi amaçlanmıştır. 

Vestel Hisse Satışı Açıklaması

Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamada;

22 Nisan Şirket ve Borsa Haberleri 22 Nisan Şirket ve Borsa Haberleri

''29.05.2023 tarihinde, Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ payları ile ilgili olarak Borsa İstanbul’da kurumsal yatırımcılara özel emir yöntemiyle 39,1-39,3 TL fiyat aralığından toplam 850.000 TL nominal tutarlı satış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ sermayesindeki payımız/oy hakkımız 29.05.2023 tarihi itibarıyla %58,47’ye gerilemiştir.'' açıklamalarında bulunuldu.

Vestel Şirketi Faaliyeti Nedir ?

1984 yılında kurulan ve 1994 yılında Zorlu Grubu tarafından satın alınan Vestel, bugün 16’sı yurt dışında olmak üzere, toplam 27 şirketten oluşan küresel bir şirketler topluluğudur. Vestel, yurt içi ve yurt pazarlardaki tüketicilere, tüketici elektroniği, beyaz eşya, küçük ev aletleri, dijital ürünler, mobil ürünler ve LED aydınlatma ürünlerinden oluşan geniş bir ürün gamı sunmaktadır.

Vestel, yaklaşık 19 bine yakın çalışanı, teknolojik üstünlüğü ile desteklenen üretim kabiliyeti ve ülke ihracatına yaptığı katkı ile Türkiye ekonomisi için önemli bir gücü temsil etmektedir. Vestel’in Manisa’daki 1,3 milyon metrekare alan üzerine kurulu üretim üssü Vestel City Avrupa’nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden biridir.

Editör: Ece Çavuşlu