Borsa günü durgun görünümde devam ederken, yatırım şirketi İş Yatırım tarafından hazırlanan borsa raporu yatırımcılara sunuldu. İş Yatırım şirketi müşterilerine aracılık ederek Borsa İstanbul'da bir çok önemli hissede alım satım lemleri yapmakatadır. Yabancı Yatırım şirketleri Borsa İstanbul'da ir çok hisse senedi alımı satımı yapmaktadır. Yabancı yatırım şirketlerine güvenen müşterilerin birimlerini yöneten şirketler borsa istanbul'da işlem yapmaya devam etmektedir. 

İş Yatırım şirketine göre hazırlanan yabancı yatırımcı oranı günlük, haftalık ve aylık bazda artan azalan hisse senetleri bu yazımızda yazıldı.

Yabancı Oranı Artan Hisseler

Borsa İstanbul'da işlem yabancı yatırımcıların en çok alım satım yaptığı hisseleri bu yazımızda sizler için derledik. Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri arasında yabancı oranı artan hisseleri günlük, haftalık ve aylık bazda sizler için listeledik.

Günlük Bazda;

BEGYO:2.45 bps,

AKYHO:1.6 bps,

VRGYO:1.53

Günlerdir Artış Gösteren Hisseler;

Haftalar Sonra Büyük Anlaşmaya İmzayı Attı Haftalar Sonra Büyük Anlaşmaya İmzayı Attı

 DGNMO:10 gün,

KLMSN:10 gün,

MNDTR:10 gün,

NUGYO:10 gün,

TERA:10 gündür yabancı oranında artış yaşanmaktadır.

gunluk-1

Yabancı Oranı Azalan Hisseler

Borsa İstanbul'da işlem yabancı yatırımcıların en çok alım satım yaptığı hisseleri bu yazımızda sizler için derledik. Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri arasında yabancı oranı azalan hisseleri günlük, haftalık ve aylık bazda sizler için listeledik.

Günlük Bazda;

KBORU:-5.85 bps,

CATES:-5.16 bps,

MHRGY:-2.64 bps.

Günlerdir Azalış Gösteren Hisseler;

ATAGY:10 gün,

DERIM:10 gün,

EBEBK:10 gün,

KLNMA:10 gün,

SAFKR:10 gündür yabancı oranları sürekli düşüş göstermektedir.

haftalik-1