Bist 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 1,29’luk değer kaybı ile 4919,87 seviyesinden günü tamamlarken 5,000 seviyesinin altında işlem görerek günü kapattı.  Borsa İstanbul bugün en yüksek 5028,81 seviyesinde işlem görecekken bir anda en düşük 4919,87 puanı görmüş oldu.

Gözler Bu Hisselerde!! En Çok Para Girişi Ve Çıkışı Olan Hisseler Gözler Bu Hisselerde!! En Çok Para Girişi Ve Çıkışı Olan Hisseler

Borsa İstanbul’da, fiyat istikrarsızlığı ve orantısız işlemlere izin vermemektedir. Borsa İstanbul, yatırımcıyı korumak için tedbir önlemleri almaya devam etmekte.

Borsa İstanbul, aşırı volatil hareketlere izin vermemesi kapsamında borsada işlem gören bir hisseye tedbir kararı aldığını duyurdu.

  • Borsa İstanbul tarafından tedbir koyulan hisse ''Gerel'' oldu.

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL) Hissesine Tedbir Kararı Alındı

Borsa İstanbul tarafından, aşırı volatiliteli hareketleri sonucunda yatırımcıyı korumak adına ''Gerel'' hissesine tedbir kararı alındığını duyurdu. Gerel hissesi bugün içinde en yüksek 21,72 lirayı test ederken en düşük 17,79 lirayı gördü. ''Gerel'' hisseleri yüzde 9,11 düşüşle 17,96 TL'den günü tamamladı. 

gersan-tedbir-karari

Gerel Faaliyeti Nedir ?

Sanayileşme ile birlikte enerji talebinin artması, mevcut enerji tesislerinin rehabilitasyonu, AB uyum yasalarının getirdiği standardizasyonlar, yeni yatırımlar, enerji iletim sistemleri ve bu sistemlerin güven ve dayanıklılığını sağlayacak teknik malzemelere duyulan ihtiyacı da artırmaktadır.

Elektrik sektörünün öncü kuruluşlarından olan GERSAN A.Ş., enerji santrallerinden evdeki prize kadar uzanan hat üzerindeki iletkenleri taşıyan, birleştiren, koruyan sistemleri ve malzemeleri üretmektedir.

Bu sektördeki üretimlerine 1980 yılında Gersan Ticaret olarak başlamıştır. 1985 yılından itibaren GERSAN A.Ş. olarak devam ederek 40 yılı aşan bir deneyime sahip olmuştur. Gersan A.Ş., halka açık olan, BIST'e kote olmuş bir şirkettir.