Tedbir kararı gelen şirketlerden 2’si, yeni halka arz olan Sanica Isı #SNICA ve Alfa Solar Enerji #ALFAS oldu.

yeni haftada 5 hisseye tedbir

21 Mayıs Salı Günün Önemli Şirket ve Borsa Gelişmeleri 21 Mayıs Salı Günün Önemli Şirket ve Borsa Gelişmeleri

Alfa Solar Enerji (ALFAS) payları, 5 Aralık Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere, 1 ay süreyle, 4 Ocak 2023 seans bitimine kadar brüt takas kısıtlamasıyla işlem görecek.

Birko Birleşik Koyunlular (BRKO) ve Yibitaş Yozgat (YBTAS) Paylarında Emir Paketi Tedbiri Uygulanacak

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BRKO.E ve YBTAS.E payları 05/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 04/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Sanica Isı (SNICA) ve Yeşil Yapı (YYAPI) Hisselerinde Açığa Satış ve Kredili İşlem Kısıtı

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında SNICA.E ve YYAPI.E payları 05/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 04/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.