YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK), iştiraki Reap Batarya Teknolojileri A.Ş.'nin yeni iş sözleşmesinin detaylarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıkladı.

Reap Batarya Teknolojileri A.Ş.'nin enerji depolama sistemlerinin mühendislik ve entegrasyonunu gerçekleştiren Solitek Mühendislik Enerji ve Elektrik Sis. Proje Taah. İnş. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. ile imzaladığı anlaşmaya göre Reap Batarya, İstanbul Tuzla’da kuracağı giga fabrikasında ilk etapta yıllık 1 GWh ve sonrasında 5 GWh kapasiteye kadar “şebeke ölçekli” Enerji Depolama Sistemleri (EDS) üretecek.

Yapılan açıklamaya göre, Reap Batarya’nın ürün portföyünde yer alan özel tasarım EDS’ler, Solitek’in uluslararası uygulama tecrübesi ile konut, ticarethane ve endüstriyel tesis piyasasına sunulacak.

Reap Batarya ise bu proje kapsamında, ürün gamını arttırarak tüm tüketici segmentine ulaşmayı hedeflemekte.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 4 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 4 Temmuz 2024

KAP Açıklaması

YEO Teknoloji'nin #YEOTK  KAP'ta yaptığı açıklama ise şu şekilde:

"YEO’nun enerji depolama sistemleri alanındaki iştiraki Reap Batarya Teknolojileri A.Ş. ve enerji depolama çözümlerinde uzmanlaşmış Solitek Mühendislik Enerji ve Elektrik Sis. Proje Taah. İnş. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. iş birliği anlaşmasına imza atmışlardır. 

Bilindiği üzere, Reap Batarya, İstanbul Tuzla’da kuracağı giga fabrikasında ilk etapta yıllık 1 GWh ve sonrasında 5 GWh kapasiteye kadar “şebeke ölçekli” Enerji Depolama Sistemleri (EDS) üretecektir.

Solitek, enerji sektöründeki uzmanlığının yanı sıra küçük ve orta ölçekli enerji depolama sistemlerinin mühendislik ve entegrasyonunu gerçekleştirmektedir.

Yapılan iş birliği ile Reap Batarya’nın ürün portföyünde yer alan özel tasarım EDS’ler, Solitek’in uluslararası uygulama tecrübesi ile konut, ticarethane ve endüstriyel tesis piyasasına sunulacaktır. Bu sayede Reap Batarya ürün gamını arttırarak tüm tüketici segmentine ulaşmayı hedeflemektedir.

Kamuoyuna ve Sayın Ortaklarımıza saygı ile duyurulur."