YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. #YEOTK, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı açıklamada, finansal duran varlık alımı görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Nesnelerin interneti (IoT), endüstriyel üretim yönetim sistemi ve akıllı makine yönetimi konuları üzerine çalışan BrandIT Mühendislik Yazılım Ticaret A.Ş.'nin yüzde 51 hissesinin satın alımına yönelik hisse devri için görüşmelere başlandığı belirtildi.

GSD Holding, Japonya’dan Kuru Yük Gemisi Sipariş Etti GSD Holding, Japonya’dan Kuru Yük Gemisi Sipariş Etti

PTC, Rockwell ve Microsoft partnerliklerinde Endüstri 4.0 üzerine çalışan BrandIT Mühendislik Yazılım Ticaret A.Ş., endüstriyel IoT ile üretim süreçlerindeki verimliliği artıran uçtan uca dijital çözümler sağlamaktadır.

#YEOTK YEO Teknoloji’nin 3D vizyonuna (Dijitalizasyon, Desentralizasyon, Dekarbonizasyon) uygun olarak planlanan bu ortaklık sonucunda yapay zeka, büyük veri ve bulut temelli enerji verimliliği, akıllı şebeke ve santral yönetimi ve akıllı şehirleri göz önünde bulunduran bir gelecek tasarlanıyor.

KAP Açıklaması

Yüzde 51'lik hisse devrine ilişkin KAP'ta yapılan açıklama ise şu şekilde:

"Nesnelerin interneti (IoT), endüstriyel üretim yönetim sistemi ve akıllı makine yönetimi yazılımlarında uzmanlaşmış BrandIT Mühendislik Yazılım Ticaret A.Ş.’nin %51 hissesinin satın alımına yönelik Hisse Devri için görüşmelere başlanmıştır.

BrandIT, 2016’dan beri PTC, Rockwell ve Microsoft partnerliklerinde Endüstri 4.0 teknolojilerini kullanarak Endüstriyel IoT ile üretim süreçlerindeki verimliliği artıran uçtan uca dijital çözümler sağlamaktadır.

Bu ortaklık ile YEO Teknoloji’nin enerji ve endüstri sektörlerindeki tecrübesi ve BrandIT’in Endüstri 4.0 teknolojilerindeki uzmanlığı ile güçlü bir sinerji yaratılması hedeflenmektedir.

Bu bağlamda YEO Teknoloji’nin 3D vizyonuna (Dijitalizasyon, Desentralizasyon, Dekarbonizasyon) uygun olarak yapay zeka, büyük veri ve bulut temelli enerji verimliliği, akıllı şebeke&santral yönetimi ve akıllı şehirleri hedef alan özgün çözümler üretilecektir.

Kamuoyuna ve Sayın Ortaklarımıza saygı ile duyurulur."