Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 18 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 18 Temmuz 2024

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ONCSM), yurtdışı çalışmalarında yer edinmek için yeni bir şirket kurduklarını KAP üzerinden açıkladı.

50.000.000 UZS (Özbekistan Somu) sermayeli şirketin güncel kurla Türk Lirası cinsinden bedeli 106,144.00 TL olarak kaydedildi.

Onncosem Ca" Limited Liability Company isimli şirket, Oncosem Onkolojik Sistemler'in yüzde 100 bağlı ortaklığı olarak kurulacak.

Özbekistan'da kurulacak olan şirketin, detaylarına ilişkin Oncosem (ONCSM) tarafından KAP'a yapılan bildirim ise şu şekilde:

KAP Açıklaması

"Şirketimizin yurtdışı kanallarının gelişimini hızlandırabilmek için Özbekistan'da 50.000.000 UZS (Özbekistan Somu) kuruluş sermayesine sahip %100 bağlı ortaklığı  "ONCOSEM CA" LIMITED LIABILITY COMPANY şirketinin kuruluşu yapılmıştır. 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

ONCSM Hisse

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (ONCSM) hisseleri, Özbekistan'da kurulan yeni şirketin haberinin ardından tavan yaptı. Günü 184,00 TL seviyesinden açan ONCSM, yüzde 10,00'luk artışın ardından saat 16.31 itibariyle 202,04 TL fiyatından işlem görüyor. Gün içerisinde 177,40 TL seviyesine kadar düşen hisse, yeni kurulacak şirketin KAP üzerinden duyurulmasının ardından 202,40 TL'ye kadar yükseldi.

Yatırım tavsiyesi değildir. Hisse fiyatı/fiyatları anlık olarak değişkenlik gösterebilir.

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ONCSM) Hakkında

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ONCSM) Faaliyeti, kanser tedavisinde kullanılan ekipmanların ve tıbbi cihazların üretiminde uzmanlaşmış bir şirkettir. ONCSM, 2008 yılında kurulmuş olup, kemoterapi ilaç hazırlama ve uygulama sistemleri, Covid-19 hızlı test kiti, kapalı sistem atık cihazı gibi çeşitli ürünler sunmaktadır. ONCSM, ayrıca diagnostik testler ve koruyucu ekipmanlar üretimi ile de başarısını göstermiştir. ONCSM, 15 yılı aşkın tecrübesi, deneyimli personeli, Ar-Ge kabiliyeti ve kalite yönetim sistemi ile Türkiye’nin onkoloji sektöründe öncü bir rol oynamaktadır. ONCSM, Türkiye’de kemoterapi tedavisi gören her iki hastadan birinin kemoterapi ilaçlarının kendi ürettiği sistemlerde hazırlandığını belirtmektedir. ONCSM, 2021 yılında Almanya’da Oncosem GmbH şirketini kurarak uluslararası alanda da faaliyet göstermeye başlamıştır.