Teknoloj Şirketi, Değerlenen Yatırım Hakkında Açıklama Yaptı Teknoloj Şirketi, Değerlenen Yatırım Hakkında Açıklama Yaptı

Borsa İstanbul, Sönmez Pamuklu paylarında tedbir uygulayacak.

Borsa İstanbul A.Ş. (BIST), Sönmez Pamuklu Sanayii A.Ş. (SNPAM.E) payında, işlem hacmi ve fiyat hareketleri nedeniyle, gözetim tedbirleri uygulayacağını açıkladı.

BIST, 21 Kasım 2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle, SNPAM.E payının alım satımında “Depo Şartı” tedbiri getirdi.

BIST, SNPAM.E payında halihazırda uygulanmakta olan “Emir Paketi” tedbirinin de 20 Aralık 2023 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu. Bu tedbir, payın alım satımında, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin yasaklanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması uygulamalarını içermektedir.

Borsa İstanbul, gözetim tedbirlerinin, payın işlem gördüğü pazarın veya platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirildiğini ve tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam edeceğini bildirdi.

6 Ayda Yüzde 1.417,79 Yükseldi

İmalat, tekstil, giyim eşyası ve deri sektöründe faaliyet gösteren SNPAM, BIST'de son 6 ayda en çok yükseliş sağlayan hisseler arasında bulunuyor.

22 Mayıs tarihinde 12,65 TL fiyattan borsada işlem gören tekstil firmasının payları, 21 Kasım itibariyle 192,00 TL seviyesinden alıcı bekliyor.

22 Mayıs ve 18 Ağustos tarihleri arasında büyüme ivmesini koruyan SNPAM, bu tarihler arasında yüzde 74,07 oranında kazandırmıştı. 18 Ağustos'tan 21 Kasım tarihine kadar ise yüzde 771,83 oranında kazandırarak hissedarlarını sevindirdi.

6 ayda toplam yüzde 1.417,79 oranında bir kazanç sağlayan şirkete ise bu nedenle BIST tarafından “Depo Şartı” tedbiri getirildi.

SNPAM Hisse 

SNPAM payları 21 Kasım gününe tedbirle başladı. "Depo Şartı" tedbiriyle işlem gören SNPAM, gün içinde tavan fiyatta yüzde 9,65'lik bir yükseliş ile pay başına 16,90 TL kazandırdı.