LUKSK, Gayrimenkul Şirketini Devralarak Birleşme Kararı Aldı LUKSK, Gayrimenkul Şirketini Devralarak Birleşme Kararı Aldı

Cosmos Yatırım Holding A.Ş. (COSMO) yaptığı yeni anlaşmalarla cirosunu ve karlılığını artırmayı sürdürmektedir. Şirket, BIST 100 endeksinin açılmasına yakın imzaladığı anlaşmayı KAP'a duyurdu. Yapılan yeni anlaşmadan KDV hariç 1 milyon 786 bin euro kazanacağını duyuran Cosmos Yatırım Holding A.Ş. güncel kur ile Türk lirası bazında 45 milyon 632 bin TL gelir elde edeceğini de yatırımcısı ile paylaştı.

Cosmos Yatırım Holding A.Ş. (COSMO) Yeni İş İlişkisi

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''30.05.2023 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapmış olduğumuz bildirimde; Bağlı ortaklığımız Mekatronik Yapı Taahhüt San. A.Ş., Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı tarafından düzenlenen 2023/448191 numaralı ihalede, TÜBİTAK Ar-Ge Projeleri İhale Yönetmeliği 19. maddesine dayanılarak, 12.05.2023 tarihinde düzenlenen ihalede KDV hariç toplam 1.786.800 EURO'luk verilen teklifin en avantajlı teklif olduğu, ihalenin uhdemizde kaldığını Şirketimiz'e bildirildiği duyurulmuştu.

Söz konusu ihaleye ait sözleşme 12.06.2023 tarihi itibariyle imzalanmıştır.'' açıklamalarında bulunuldu.

COSMO Faaliyeti Nedir ?

Cosmos Yatırım Holding Anonim Şirketi, sermaye piyasası araçlarını satın almak, bu araçlardan portföy oluşturmak, bu portföyü işletmek amacıyla 1995 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Ana faaliyet alanımız, sermaye piyasası mevzuatında belirtilen hizmetleri ve faaliyeti, yatırım ortaklığı ve portföy yöneticiliği faaliyeti niteliğinde olmamak kaydıyla; sermaye ve yönetimine katılarak yönetime katıldığı firmaların yatırım, finansman, organizasyon ve yönetim meselelerini toplu bir bünye içerisinde değerlendirmek ve böylece şirketlerin sağlıklı şekilde ve ekonominin gereklerine uygun olarak gelişmelerini ve devamlılıklarını teminat altına almak, ticari, sınai ve finansal konularda yatırım ve araştırmalar yapmaktır.