Ülkemizin Savunma şirketi olan Aselsan, yapmış olduğu iş anlaşmasını yatırımcıları ile paylaştı. Aselsan şirketi, Savunma Sanayii Başkanlığı ile imzaladığı anlaşmadan yaklaşık 1,8 milyar TL kazanacak.

Aselsan savunma sanayi şirketi yaptığı "Telsiz Muhabere Sistemi" anlaşmasından 1 milyar 88 milyon 991 bin 730 TL ve 33 milyon 894 bin 770 dolar kazanacağını duyurdu. Yapılan anlaşmanın güncel kur ile Türk lirası bazında toplam değeri yaklaşık 1,8 milyar TL olacak. Anlaşma çerçevesinden Aselsan tarafından teslimatlar 3 yıl içerisinde gerçekleştirileceği de bildirildi.

Aselsan (ASELS) KAP Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''ASELSAN ve Savunma Sanayii Başkanlığı arasında "Telsiz Muhabere Sistemi" ile ilgili, 1.088.991.730,00 TL ve 33.894.770,00 ABD Doları tutarında bir sözleşme değişikliği imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2023-2026 yılları arasında gerçekleşecektir.

Bu açıklama Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan alınan izne istinaden yapılmıştır.'' açıklamalarında bulunuldu.

Bir Satış Daha Geldi! Yönetim Kurulu Milyonluk Hisse Satışını Açıkladı Bir Satış Daha Geldi! Yönetim Kurulu Milyonluk Hisse Satışını Açıkladı

Aselsan Faaliyeti Nedir ?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 1975 yılında kurulan ASELSAN; Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na (TSKGV) bağlı bir anonim şirkettir. ASELSAN hisselerinin %74,20’si TSKGV’ye aittir, %25,80’lik kısım ise Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir.

Türkiye’nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olan ASELSAN; başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yurt içi ve yurt dışı ihtiyaç makamlarının, haberleşme ve bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp, elektro-optik, aviyonik, insansız sistemler, kara, deniz ve silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri, komuta kontrol sistemleri, ulaştırma, güvenlik, trafik, otomasyon ve sağlık teknolojilerine yönelik ihtiyaçlarını karşılayabilecek çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. ASELSAN bugün özgün ürünlerini ihraç eden, dünyanın ilk 100 savunma sanayi şirketi (Defense News Top 100) listesinde yer alan, yerel kuruluşlar ile işbirliği modelleri kurgulayarak uluslararası pazarlarda ortaklıklar kuran, yatırım yapan bir marka haline gelmiştir.