Bakan Şimşek, Borsa İstanbul İle İlgili Açıklamalarda Bulundu Bakan Şimşek, Borsa İstanbul İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Borsanın gözde şirketlerinden biri olan ''Türk İlaç Sanayi'' şirketi, bugün yatırımcılarına rekor iş anlaşmasını duyurdu. Türk ilaç şirketi devletten aldığı ihale ile  ''37 milyon 595 bin 805 TL'' liralık anlaşmaya imza attı. Şirket aldığı ihalenin detaylarını KAP aracılığıyla yatırımcılarına duyurdu.

Türk İlaç ve Serum Sanayi (TRILC) İş Anlaşması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 4.Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesi TURKFLEKS markası ile 37.595.805,47 TL (KDV HARİÇ) tutarla ortaklığımız uhdesinde kalmıştır. 

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla.'' açıklamalarında bulundu.

Türk İlaç Ve Serum Sanayi Faaliyeti Nedir ?

Bilimsel gelişmeler ışığında öncü ve yenilikçi yaklaşımlarla güvenlik, çevre ve İyi Üretim Süreci (GMP) gerekliliklerini de gözeterek üretip tıbbın hizmetine sunduğumuz ürünlerimizle insan sağlığının korunmasına, sağlık sorunlarının giderilmesine ve yaşam kalitesinin arttırılmasına katkıda bulunmak; bu şekilde ülkemiz adına değer yaratmaktır.

Sektöründe kalite standartlarını belirleyen ve insan sağlığının hizmetine sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetleriyle uluslararası pazarlarda tercih edilen bir firma olmaktır.