VBTS kapsamında getirilen tedbir kararları, yarından itibaren 1 ay süreyle belirlenen hisselerde geçerli olacak. Kısıtlamaların uygulanacağı hisseler, Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (KGYO), Saray Matbaacılık (SAMAT) ve Ulaşlar Turizm (ULAS) olarak belirtildi.

3 hiss tedbir kararıyla işlem görecek

BİST tarafından, Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla yapılan açıklamalar şöyle oldu;

Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı #KGYO

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KGYO.E payları 03/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 02/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir.

4 Şirket Yarın Toplanacak 4 Şirket Yarın Toplanacak

Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır.

İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Saray Matbaacılık #SAMAT

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında SAMAT.E payları 03/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 02/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Ulaşlar Turizm #ULAS

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ULAS.E payları 03/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 02/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir.

İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.