Savunma Sanayi Devi Milyon Dolarlık Projeyi Duyurdu Savunma Sanayi Devi Milyon Dolarlık Projeyi Duyurdu

Şeker Yatırım uzmanları tarafından son işlem gününde borsadaki en hareketli hisseler ile alakalı bir rapor hazırlandı. Borsa İstanbul'da yer alan 10 hisse günün en hareketli hisseleri listesinde yer aldı. Şeker Yatırım tarafından hazırlanan raporda, Bist100'e ait teknik analizlerde yer aldı.

Borsada En Hareketli 10 Hisse

Şeker Yatırım analistleri tarafından, son işlem gününde derlenen borsada en hareketli 10 hisse yatırımcılar için raporda listelendi. TUPRS ve EREGL hisselerinde görülen işlem hacmi yarışı yatırımcıyı heyecanlandırdı.

  1. YKBNK (Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.)
  2. ISCTR (Türkiye İş Bankası A.Ş.)
  3. THYAO (Türk Hava Yolları A.O.)
  4. AKBNK (Akbank T.A.Ş.)
  5. KLSER (Kaleseramik, Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş.)
  6. TUPRS (TÜPRAŞ - Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.)
  7. KCHOL (Koç Holding A.Ş.)
  8. EREGL (Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.)
  9. TTKOM (Türk Telekomünikasyon A.Ş.)
  10. ASELS (Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.)

AAAAA

BIST 100 Teknik Analizi (Şeker Yatırım)

BIST 100 endeksi güne yükselişle başladıktan sonra dalgalı bir seyir izledi. Bankacılık endeksindeki yüzde 8,46'lık yükselişe rağmen, Sınai endeks öncülüğünde tarihi yüksek işlem hacmi görüldü. Ancak endeks günü yüzde 1,45 düşüşle 7.491,94 puan seviyesinden tamamladı. Kısa vadeli yükseliş trendini aşağı yönlü kıran endeks, 7.650 seviyesinin altında kalmaya devam ettiği sürece tepki yükselişleri oluşsa da 7.370 seviyesi ilk hedef olarak görülüyor ve 7.230-7.290 aralığına doğru kar satışlarının devam etmesi bekleniyor. Ancak endeks, 7.230 seviyesinin üzerinde tutunarak yükselişini sürdürdüğü takdirde, düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendirilmesi ve 7.590 seviyesinin üzerine çıkarak ilk etapta 7.650 seviyelerine doğru tepki yükselişi gerçekleştirmesi bekleniyor.

Gün içinde 7.290 seviyesinin altına gerilemeler alım fırsatı olarak görülürken, 7.640 seviyesinin üzerine tepki yükselişleri ise satış fırsatı olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerin genelindeki negatif eğilim ve satışların yüksek hacimle gerçekleşmesi, tepki yükselişlerinin satış fırsatı olarak kullanılacağını ve kar satışı baskısının devam edeceğini işaret ediyor. Endeksin güne pozitif bir eğilimle başlaması ve tepki yükselişlerinin satış fırsatı olarak kullanılarak kar satışı baskısının devam etmesi öngörülüyor.

BBBB-2