18 Ekim 2023 tarihinde, hisse senetleri seans açılışında alınan tedbirlerin kaldırılmasıyla işlem görmeye başlayacak.

Gürsel Turizm (GRSEL)

Gürsel Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş. (GRSEL) paylarına yönelik alınan kısıtlamalar, 17 Ekim Salı günü itibariyle kaldırıldı.

Bu kısıtlamalar arasında açığa satış yasağı, kredili işlem yasağı, brüt takas, piyasa emri ile piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptali, miktar azaltımı ve fiyatı kötüleştirme yasağı gibi önlemler yer alıyordu. Veri yayınının emir toplama seansında kısıtlanması da GRSEL paylarında bulunun bir diğer yasak olarak kaydediliyordu.

Düşüş Yaşayan O Hissenin Yatırımcısına Milyon Liralık Ceza Düşüş Yaşayan O Hissenin Yatırımcısına Milyon Liralık Ceza

GRSEL Faaliyeti Nedir?

Gürsel Turizm, 1993 yılında hizmete başlayan bir uluslararası ulaşım operatörüdür. Deneyimli ve seçkin sürücü kadrosuyla Türkiye genelinde günlük yaklaşık 7.500 araç ile 200.000 personel ve 40.000 öğrenciye hizmet vermektedir. Aynı zamanda Ürdün’ün başkenti Amman’da Gürsel Autobus markasıyla şehir içi toplu taşıma hizmetleri ve şehirler arası yolcu taşımacılığı faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

OSTİM Endüstriyel (OSTIM)

OSTIM paylarına yönelik Borsa İstanbul A.Ş. (BİST) tarafından uygulanan tedbirler ise 17 Ekim tarihi seans kapanışı itibariyle sonlandırıldı.

Şirket paylarında bulunan açığa satış yasağı ve kredili işlem yasağı kararları, 18 Ekim seans açılışından itibaren geçersiz olacak.

OSTIM Faaliyeti Nedir?

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. (OSTIM), Türkiye merkezli bir şirkettir ve endüstriyel inşaat projeleri için yatırım sağlar. 1967 yılında OSTİM Kooperatifi tarafından kurulan bu şirket, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı ve üstyapı yatırımlarını tamamlamıştır. Aynı zamanda üyelerinin hakkı olan gayrimenkulleri dağıttıktan sonra kalan gayrimenkulleri aktife koyarak OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.'ni kurmuştur. Şirket, elektrik santrali, yazılım ve donanım sistemleri, OSTİM Teknopark gibi projelerle bölgenin rekabet gücünü artırmaya yönelik çalışmalar yapmıştır."

Tümosan Motor ve Traktör (TMSN)

BİST tarafından TMSN hisse senetlerine uygulunan iki farklı tedbir ise 17 Ekim Salı günü itibariyle kaldırıldı.

Tümosan hisselerinde bulunan açığa satış yasağı ve kredili işlem yasağı kararları ise 18 Ekim itibariyle geçersiz kılınacak.

TMSN Faaliyeti Nedir?

Tümosan Motor ve Traktör, Türkiye’nin ilk dizel motor üreticisi olarak 1975 yılından beri faaliyet göstermektedir. Bu şirket, traktör, motor ve forklift üretimi yapmaktadır. 2004 yılında özelleştirilip Albayrak Holding tarafından satın alınmıştır. Tümosan, Türk Traktör ve Otoyol markaları altında dizel motor ve traktör imalatı ile uğraşan bir Türkiye merkezli şirkettir.