Borsa İstanbul A.Ş. tarafından KAP’a bildirilen fiyat düzeltmeleri, bugün temettü ve bedelsiz pay veren 2 şirket için geçerli olacak. Fiyat düzeltmesine gidecek olan bu iki hissenin, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (HLGYO) ve Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YYLGD) olarak açıklandı. Fiyat düzeltmelerine dair detaylar, KAP’taki açıklamasında duyuruldu.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 18 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 18 Temmuz 2024

KAP Açıklaması

"HLYGO.E Pay Başına Brüt Temettü: 0,004777  TL Teorik Fiyat: 4,845 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)

YYLGD.E %130 İç Kaynaklardan Bedelsiz, bölünme sonrası teorik fiyat: 17,817 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)"

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (HLGYO) Faaliyeti Nedir?

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (HLGYO), Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapan bir şirkettir. Şirket, gayrimenkullere, gayrimenkul projelerine ve gayrimenkullere dayalı haklara yatırım yapmak amacıyla kurulmuştur. Şirketin portföyünde, ofis, konut, sanayi, ticari ve turizm alanlarında faaliyet gösteren gayrimenkuller bulunmaktadır. Şirketin merkezi İstanbul’da olup, Borsa İstanbul’da HLGYO koduyla işlem görmektedir. Şirketin vizyonu, gayrimenkul sektöründe lider ve öncü bir kuruluş olmaktır.

Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YYLGD) Faaliyeti Nedir?

Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YYLGD), Türkiye’de gıda ve bakliyat ürünleri üreten bir şirkettir. Şirketin faaliyet alanları arasında pirinç, mercimek, bulgur, hazır yemek, kuru fasulye, nohut, barbunya, bezelye, mısır, makarna, un ve irmik gibi ürünler bulunmaktadır. Şirket, 1996 yılında kurulmuş olup, merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Şirketin iki fabrikası vardır: biri Mersin’de pirinç ve mercimek işleme tesisi, diğeri Ankara’da bulgur ve hazır yemek üretim tesisi. Şirket, 100’den fazla ülkeye ihracat yapmakta olup, Yayla, Legurme, Ala, Çiftçi İri Danem ve Yunus markalarıyla piyasada yer almaktadır. Şirketin misyonu, tüketicilerine sağlıklı, lezzetli ve kaliteli gıda ürünleri sunmaktır.