23 Mayıs'ta Borsa ve Şirketlerden Haberler 23 Mayıs'ta Borsa ve Şirketlerden Haberler

Rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe faaliyet gösteren Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAYAS), Güney Kore’li bir müşteriye 507 bin euro değerinde ekipman satışı yapacak.

SAYAS, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı açıklamada, Dongkuk S&C Co, Ltd. ticaret unvanlı müşterisine verdiği tekliflerin onaylandığını ve üretimlerin Güney Kore’ye sevk edileceğini duyurdu.

Satışın teslimatının 2024 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor. Şirket, teklif verme sürecine ilişkin içsel bilginin açıklanmasının Yönetim Kurulu kararıyla ertelendiğini de bildirdi.

KAP Açıklaması

Ekipman satışına ilişkin KAP açıklaması şu şekilde:

"Bilindiği üzere şirketimizin rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe ve diğer faaliyet alanlarında satış ve pazarlama çalışmaları kesintisiz olarak sürdürülmektedir.

Bu çerçevede Şirketimiz tarafından Dongkuk S&C Co, Ltd. ticaret unvanlı müşterimize verilen teklifler onaylanmış bulunmaktadır. Konu üretimlerimiz Güney Kore’ye sevk edilecektir.  Tekliflerin toplam tutarı 507.886,38 EUR olup teslimlerin 2024 yılı içerisinde tamamlanması beklenmektedir.

Teklif verme sürecine ilişkin içsel bilginin açıklanması Yönetim Kurulumuzun sırasıyla 17/7/2023 tarih ve 2023/40 sayılı Kararı aracılığıyla ertelenmiştir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur."