CW Enerji #CWENE, 29 Kasım 2023 tarihinde 2 farklı şirket için kuruluş çalışmalarına başladığını Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) duyurmuştu.

Enerji şirketinden 13 Aralık 2023 tarihinde yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada CWENE tarafından kurulacak olan iki şirketin kurulum işlemlerinin tamamlandığı açıklanırken, şirketlerin unvanları da belli oldu.

CWSE Group GmbH ve CWSE Management GmbH unvanlı iki yeni şirketin faaliyet alanı, sermayesi, ortaklık yapısı ve hedefleri hakkında henüz bir açıklama CWENE tarafından yapılmadı.

CWENE tarafından şirket kurulumlarına ilişkin yapılan KAP açıklaması şöyle:

"Şirketimizin 29 Kasım 2023 tarihinde yapmış olduğu, CWSE Group GmbH ve CWSE Management GmbH  unvanlı yeni şirketlerin kuruluşuna başlandığına dair açıklaması ile ilgili olarak iki ayrı şirketin resmi işlemleri sürece uygun şekilde yerine getirilerek  kuruluş işlemleri tamamlanmıştır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

2024 Bedelsiz Sermaye Artırım Takvimi 2024 Bedelsiz Sermaye Artırım Takvimi

CW Enerji #CWENE 1,1 Milyon Dolarlık Sözleşme Açıkladı

CWENE, Hicri Ercili Deniz Nakliyat Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve grup firmaları ile güneş enerjisi santrali (GES) kurulumu için milyon dolarlık sözleşme imza attığını duyurdu.

2024 yılının sonuna kadar tamamlanması planlanan söz konusu projelerin KDV hariç toplam 1.159.540 ABD Doları tutarında olduğu ayrıca vurgulandı.

Yapılan sözleşmelerin toplam bedelinin TCMB Döviz alış TL/USD kuru ile KDV hariç toplam 33.633.153 TL olduğu CWENE tarafından yapılan KAP açıklamasında vurgulandı.

CWENE tarafından söz konusu sözleşmelere ilişkin yapılan KAP açıklaması şöyle:

"Şirketimiz ile müşterimiz Hicri Ercili Deniz Nakliyat Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve grup firmaları arasında, güneş enerjisi santrali kurulumu gerçekleştirilmek amacıyla KDV hariç toplam 1.159.540,00 USD (BirmilyonyüzellidokuzbinbeşyüzkırkAmerikandoları) (Sözleşme imza tarihi itibariyle bu tutar, TCMB  Döviz alış TL/USD kuru ile KDV hariç toplam 33.633.153,424 TL'dir.) tutarında olmak üzere dört ayrı sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu projelerin, 2024 yılının sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."