Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. (KARYE) Yönetim Kurulu Başkanı Orhun Kartal tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde pay satışı hakkında açıklamalar yapıldı. Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirkete ait tüm lotlar patronu tarafından satıldı.

Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirkete dair yapılan açıklamada, Orhun Kartal'a ait olan 15.850.002 TL nominal değerdeki E.KARYE payları, olumlu bir şekilde Koray Holding A.Ş.'ye satıldığı duyuruldu. Bu satış işlemi sonrasında, Koray Holding A.Ş.'nin %99,99 hissesi de tekrar Orhun Kartal'a ait hale gelmiştir denilerek patron satışı enerji şirketinin yatırımcılarına duyuruldu.

KAP Açıklaması

Enerji şirketine ait lotların satışı sonrasında yapılan KAP açıklamasında,

Haftalar Sonra Büyük Anlaşmaya İmzayı Attı Haftalar Sonra Büyük Anlaşmaya İmzayı Attı

''02.02.2024 tarihinde E.KARYE payları ile ilgili olarak; Şirketimizin dolaylı hakim ortağı Orhun Kartal'ın sahibi olduğu 15.850.002 TL nomimal tutarlı paylar Koray Holding A.Ş.'ye satılmıştır. Bu işlemle birlikte Koray Holding A.Ş.'nin %99,99 hisselerinin de sahibi yine Orhun Kartal'dır. Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygılarımız ile duyurulur.'' denildi.