CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE), Eskişehir’de güneş enerjisi santrali kuracak.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, DEDAŞ Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye yaptığı arazi uygulamalı GES başvurusunun değerlendirildiğini ve Eskişehir ilindeki bir araziye 3,9 MW kurulu gücünde güneş enerjisi santrali kurulması için bağlantı anlaşmasına çağrı mektubu aldığını duyurdu.

Açıklamada, söz konusu güneş enerjisi santralinin şirketin öz tüketimine yönelik devreye alınması ya da uygun ticari ve kanuni şartların oluşması durumunda üçüncü kişilere santralin satışının planlandığı belirtildi.

Yeni Halka Arza Kısa Sürede İki Ceza Geldi Yeni Halka Arza Kısa Sürede İki Ceza Geldi

KAP Açıklaması

"Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği 5/1.h maddesi kapsamında, DEDAŞ Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ’ye yapmış olduğumuz arazi uygulamalı GES başvurumuz değerlendirilmiş olup;  Eskişehir İlindeki bir araziye 3900 kWe kurulu gücünde,  Lisansız Elektrik Üretimi Komisyonu tarafından oy birliği ile uygun bulunmuş ve GES yapımı için bağlantı şartlarının sağlanması koşulu doğrultusunda bağlantı anlaşmasına çağrı mektubu alınmıştır. Söz konusu Güneş Enerjisi Santrali’ nin şirketimizin öz tüketimine (kendi elektrik ihtiyacını karşılama amacıyla) yönelik devreye alınması ya da uygun ticari ve kanuni şartların oluşması durumunda 3. kişilere santralin satışı planlanmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."