Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş (SAYAS) tarafından 8 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde GE (General Electric) Şirketiyle Sözleşme İmzalanması hakkında açıklamalar yapıldı.

8 Mart tarihi itibariyle GE ile yapılan yapılan anlaşma kapsamında 4 farklı müşteriden 46 adet farklı PO (satınalma siparişi) ile toplamda 4.054.167 Dolar tutarında sipariş alındığı ve bu siparişlerin 1.438.179 Dolar tutarındaki sevkinin gerçekleştirildiği belirtildi.

2,2 Milyar TL'lik Dev Alım Yapıldı! Yatırım Şirketinin En Çok Aldığı Hisseler 2,2 Milyar TL'lik Dev Alım Yapıldı! Yatırım Şirketinin En Çok Aldığı Hisseler

KAP Açıklaması

Enerji şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında, 

''Şirketimiz 07.07.2023 tarihinde yapmış olduğu KAP açıklamasında GE (General Electric) şirketiyle LOA (Onay Anlaşması) imzaladığını ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yerleşik 7 farklı firmaya kule içi ekipmanları sevk edileceğini açıklamıştır.

Ayrıca işe başlama tarihi olarak 01.11.2023 olarak öngörülmüştür.

Yatırımcılarımızdan gelen sorular çerçevesinde aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüş olup, diğer tüm detaylara finansal raporlarımızda yer verilecektir.

İşbu açıklama tarihi itibariyle GE ile yapılan yapılan anlaşma kapsamında 4 farklı müşteriden 46 adet farklı PO (satınalma siparişi) ile toplamda 4.054.167 Dolar tutarında sipariş alınmış olup, bu siparişlerin 1.438.179 Dolar tutarındaki sevki gerçekleştirilmiştir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur.'' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu