Bedelsiz sermaye artırım başvuruları SPK tarafından onaylanan Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NTGAZ), Aselsan (ASELS) ve Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (EPLAS), son bültende duyurulan şirketler arasında yer aldı.

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (NTGAZ) iç kaynaklardan yararlanarak gerçekleştireceği %100 bedelsiz sermaye artırımı başvurusu SPK tarafından onaylandı. Mevcut sermayesini 115.000.000 TL’den 230.000.000 TL’ye çıkarmayı planlayan şirket, SPK’nın bedelsiz başvurusunu kabul ettiğini açıkladı. Şirket, yakın zamanda bedelsiz sermaye artırımına başlayacak. 

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NTGAZ) Çalışma Alanları Nedir?

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye’de taşımalı doğal gaz sektörünün lideri bir şirkettir1. Şirket, doğal gaz boru hattının ulaşamadığı veya ulaşmasının ekonomik olmadığı bölgelerdeki doğal gaz ihtiyacını karşılamak için sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ve sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) çözümleri sunmaktadır. Şirketin faaliyet alanları arasında endüstriyel CNG ve LNG, şehir gazı, oto CNG ve kuyu CNG bulunmaktadır. Şirket, 2021 yılında Borsa İstanbul A.Ş.'de işlem görmeye başlamıştır. Naturelgaz, çevre dostu, temiz ve verimli bir yakıt olan doğal gazı Türkiye’nin her noktasına ulaştırarak enerji sektörüne katkı sağlamaktadır.

Dev Şirket GES Projesine İlişkin Kararı Duyurdu Dev Şirket GES Projesine İlişkin Kararı Duyurdu

bedelsiz-sermaye-artirimi-spk-bulteni