Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. (GSRAY), 10 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği bildirimde bedelli sermaye artırımına ilişkin açıklama yaptı.

Galatasaray, sermayesini yüzde 100 artırarak 1 milyar 80 milyon TL'ye çıkaracak. Şirket, bu amaçla Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) onay aldı. Bedelli sermaye artırımı ile Galatasaray, yeni yatırımlar yapmak ve borç yükünü azaltmayı planlıyor.

Kayıtlı sermaye tavanı 2.7 milyar TL olan Galatasaray'ın bedelli sermaye artırımı rüçhan hakkı kullanım tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak. Rüçhan hakkı kullanım tarihi, mevcut hissedarların yeni hisselerden alma hakkı elde ettikleri tarihtir.

Galatasaray'ın bedelli sermaye artırımı, şirketin büyüme planlarına önemli bir katkı sağlayacak. Yeni yatırımlar ile Galatasaray, hem mali hem de sportif alanda daha başarılı bir konuma gelmeyi hedefliyor.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. (GSRAY), bedelli sermaye artırımı ile nakit akışını kuvvetlendirecek. Bu sayede, yeni sezonda Şampiyonlar Ligi hedefi olan sarı kırmızılılar transfer çalışmalarına tüm hızıyla devam edebilecek. GSRAY, bedelli sermaye artırımı ile 1 milyar 80 milyon TL'lik bir kaynak elde edecek. Bu kaynak, yeni transferler yapmak, mevcut kadroyu güçlendirmek ve altyapıya yatırım yapmak için kullanılacak. Galatasaray, yeni sezonda Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek istiyor. Bu hedefe ulaşmak için güçlü bir kadroya ihtiyaç duyuyor. Bedelli sermaye artırımı ile elde edilen kaynak, Galatasaray'ın bu hedefe ulaşmasına yardımcı olacak.

KAP Açıklaması

''Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.'nin 09.06.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararına istinaden 540.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin 540.000.000 TL (%100,00) nakit karşılığı (bedelli) olmak üzere 1.080.000.000 TL'ye artırılması nedeniyle çıkaracağı toplam 540.000.000 TL nominal değerli payların ihracına ilişkin hazırladığı izahname Sermaye Piyasası Kurulu'nun 09.08.2023 tarihli toplantısında onaylanmıştır.

Ahlatcı Doğal Gaz, Paylarını Geri Alıyor Ahlatcı Doğal Gaz, Paylarını Geri Alıyor

Saygılarımızla.''