KAP Açıklaması

"Sermayesine %100 oranında iştirak ettiğimiz bağlı ortaklığımız Pandoğa Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin 12.07.2023 tarihinde yapılan  Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda sermayesinin tamamı nakden olmak üzere 70.000.000 TL’den, 50.000.000 TL artırılarak 120.000.000 TL’na çıkarılmasına karar verilmiş ve buna istinaden yapılan başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 03.08.2023 tarih ve 2023/45 sayılı bülteninde onaylandığı yayınlanmıştır. Artırıma konu olan 50.000.000 TL tescil işlemleri öncesi nakden ve defaten ödenecektir.
Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla."

Kayseri Şeker Faaliyeti Nedir?

Türkiye’nin en büyük çiftçi kooperatiflerden Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin uluslararası değere sahip markası Kayseri Şeker, 68 yıllık köklü geçmişi, on binlerce çiftçisi, binlerce çalışanı ile üretimin gücünü, üretenin güvenini oluşturuyor.

3 büyük fabrikası, AR-GE projeleri, doğa, iyi tarım ve kaliteli üretim esaslı sürdürülebilirlik politikaları, çiftçilerimize ve insan kaynağına verdiği değer, su ve enerji tasarrufuna yönelik üretim anlayışı, sıfır atık hedefi, sağlıklı ve güvenli gıda üretimi, sosyal sorumluluk bilinci ve inovatif uygulamaları ile Kayseri Şeker, dünyanın en büyük markalarıyla olan iş birlikleriyle şehirlerimize ve Türkiye’mize katma değer sağlıyor.

Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma

Yılda 3 milyonu aşkın şeker pancarı işleyen Kayseri Şeker, üretim ve vergi rekortmenleriyle birlikte istihdamda elde birincilikleri ve İSO 500 sıralamasında ilk 100’de yer alma başarıları ile tarımda ve tarıma dayalı endüstride rol model oluşturuyor, dünyanın birçok bölgesindeki üreticilere, kurulumdan işletmeye kadar 360 derece danışmanlık hizmetleri de veriyor.

Kayseri Şeker, sadece şeker pancarı üretiminde değil, tüm tarımsal ürünlerin coğrafi şartlara uygunluğu, tohum üretimi, verimlilik konularında yürüttüğü AR-GE çalışmaları ile tarımın geleceğini tasarlıyor.