Halka Arz Sonrası Yüzde 125 Yükselmişti, Yeni Şirket Kuracağını Açıkladı Halka Arz Sonrası Yüzde 125 Yükselmişti, Yeni Şirket Kuracağını Açıkladı

Pay piyasasında volatilite bazlı tedbir sistemi kapsamında, #AGYO, #YUNSA, #BARMA, #ERCB, #GESAN ve #VKING paylarında, yarından itibaren 1 ay süreyle tedbir kararları geçerli olacak.

borsa istanbul tedbir kararı

Hisselerden 3’ü, Günü Tavan Fiyatla Tamamladı

Tedbir kararı getirilen hisseler arasında, günü tavan fiyatla tamamlayan hisseler Atakule GYO (AGYO), Erciyas Çelik Boru (ERCB) ve Viking Kağıt ve Selüloz (VKING) oldu.

Uygulanacak olan tedbir kararları;

Atakule GYO - YÜNSA

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AGYO.E ve YUNSA.E  payları 26/10/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 25/11/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Barem Ambalaj – Erciyas Çelik Boru – Girişim Elektrik

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında GESAN.E, ERCB.E ve BARMA.E paylarında 26/10/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 25/11/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Viking Kağıt ve Selüloz

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında VKING.E payları 26/10/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 25/11/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.