Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DOFER) paylarında fiyat dalgalanmalarına karşı tedbir uygulanacak.

Borsa İstanbul A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, halka arz sonrası 5. işlem gününde DOFER.E paylarının 23 Ekim 2023 tarihinden 22 Kasım 2023 tarihine kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceğini duyurdu.

Açıklamada, VBTS kapsamında getirilen tedbirlerin, payın işlem gördüğü pazarın veya platformun işlem kurallarından ayrı olarak değerlendirildiği ve diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam edeceği belirtildi.

Ayrıca, SPK’nın 6 Şubat 2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası’nda ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemlerinin yasaklandığı hatırlatıldı.

21 Mayıs Salı Günün Önemli Şirket ve Borsa Gelişmeleri 21 Mayıs Salı Günün Önemli Şirket ve Borsa Gelişmeleri

DOFER Halka Arz

10-11 Ekim 2023 tarihlerinde yatırımcılardan talep toplayan DOFER payları 17,11 TL fiyattan satılmıştı.

Toplamda 17.000.000 TL nominal değerli paylarını bireysele eşit dağıtım yöntemiyle halka arz eden DOFER, 16 Ekim tarihinde borsada "Yıldız Pazar"da işlem görmeye başlamıştı.