Europower Enerji firması bugün (18.05.2023), Portekiz, Angola ve Peru’daki firmaların "Trafo Tedariki" konusunda siparişleri aldığını, siparişlerin ‘muhtelif sayıda ve özellikte Metal Clad ve Dağıtım Trafosu’ şeklinde toplamda 920 bin EUR tutarında olduğu bilgilerini paylaştı.
Ciro ve karlılığa olumlu etki yapacağı belirtildi.

anlasma-1

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 19 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 19 Temmuz 2024

Açıklamada, “Şirketimiz, Portekiz Bayimiz aracılığı ile Portekiz'de yerleşik bir firmaya, Güneybatı Afrika ülkesi Angola Cumhuriyeti'ne ve Güney Amerika Ülkesi Peru'ya ‘Muhtelif sayıda ve özellikte Metal Clad ve Dağıtım Trafosu' tedariki konusunda siparişler almıştır. Siparişin bedeli 920.000, -Euro'dur. (Dokuzyüzyirmibin, Euro) (Güncel baz Euro TL kuru ile siparişlerin toplam bedeli 19.697.200, -TL'dir.).” denilmektedir.

Europower Enerji Firmasının Faaliyet Konusu Nedir?

Enerji ve elektrik sektöründe faaliyet göstermekte olup sektörde farklı standartlara uygun Alçak Gerilim, Orta Gerilim ve Yüksek Gerilim ekipmanı ve malzemeleri üretmektedir. Kendi bünyesinde bulunan AR-GE merkezi ile faaliyet alanlarına ilişkin yeni ürünler tasarlayıp geliştirmektedir.
Yenilenebilir Enerji alanlarında ise güneş enerjisi sektörü için konstrüksiyon, güneş paneli, depolama sistemleri, mesken ve küçük ticari isletme tipi paket güneş enerjisi çözümleri üretmektedir.
EUPWR ürettiği bu elektriksel ve elektromekaniksel ürünlerin ve sistemlerin ihracatını bugüne kadar 66 ülkeye gerçekleştirmiş olup ürettiği tüm ürünler ve bu ürünlerin kullanıldığı sistemlerin tamamı için mühendislik, tasarım, anahtar teslim kurulum, uygulama, test, devreye alma ve eğitim hizmetleri vermektedir.

Editör: Ece Çavuşlu