SASA, Adana merkez sahasındaki binaların çatılarına kurduğu güneş enerjisi santrali (GES) projesini bitirdiğini ve üretime başladığını açıkladı.

Sasa Polyester, 11,4 milyon dolarlık yatırım tutarıyla hayata geçirdiği çatı öztüketim GES projesinin resmi kabul süreçlerinin devam ettiğini duyurdu. (Sözleşmenin güncel kur ile Türk Lirası cinsinden değeri 313.489.740,00 Türk Lirası olarak seyrediyor. Fiyatlar değişkenlik gösterebilir!)

Şirket, yıllık 28 bin MWh enerji üretecek olan GES ile mevcut elektrik tüketiminin yüzde 4 ila 5’ini karşılamayı hedeflediğini bildirdi.

KAP Açıklaması

"Şirketimiz tarafından daha önce kamuya duyurulan, 11.350.000 USD yatırım tutarı ile Adana merkez sahamızdaki binalarının çatılarına kurulan Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali (GES) montajı tamamlanmış ve üretime başlanmıştır. Resmi kabul ile ilgili süreçler, yasal prosedürlere uygun olarak devam etmektedir. 

Borsa Güne Alıcılı Ve Yüksek Başladı Borsa Güne Alıcılı Ve Yüksek Başladı

Yıllık 28.000 MWh enerji üretimi sağlayacak olan söz konusu GES ile Şirketimizin mevcut yıllık elektrik tüketiminin yaklaşık %4 ila %5’i aralığındaki miktarının karşılanması beklenmektedir."