Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. #BRLSM, bağlı ortaklığı Erde Mühendislik A.Ş. ile birlikte Çukurova Havalimanı Projesi’nde mekanik ve elektrik tesisat işleri için 4.300.000 euro değerinde sözleşme imzaladığını duyurdu.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, sözleşmenin Favori Çukurova Havalimanı İşletmeciliği A.Ş. ile yapıldığı, sözleşme bedelinin güncel kurla KDV dahil 163.388.304 TL olduğu belirtildi.

Açıklamada, ayrıca Çukurova Havalimanı Projesi’nin mekanik ve elektrik işleri için şirket ve bağlı ortaklığının daha önce imzaladığı sözleşmelerle birlikte toplam sözleşme bedelinin güncel kurla KDV dahil 984.852.134 TL’ye ulaştığı ifade edildi.

Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma

Açıklamada, işin süresinin 3 ay olarak planlandığı da bildirildi.

BRLSM tarafından yapılan KAP açıklaması:

"Şirketimiz ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik A.Ş. ile Favori Çukurova Havalimanıİşletmeciliği A.Ş.arasında Çukurova Havalimanı Projesi kapsamında;

–          Birleşim Mühendislik, Mekanik tesisat işleri için 2.000.000 EUR+KDV,

–          Erde Mühendislik, Elektrik tesisat işleri için 2.300.000 EUR+KDV, olmak üzere toplam 4.300.000 EUR + KDV tutarında sözleşme imzalanmıştır. 

Şirket ve bağlı ortaklığının imzaladığı sözleşme bedeli güncel kurla (KDV Dahil) toplam 163.388.304 TL‘dir.

Bu bildirimle birlikte; Çukurova Havalimanı Projesi’nin Mekanik ve Elektrik işleri için Şirket ve bağlı ortaklığının sözleşme bedeli daha önce imzalanan sözleşmeler ile birlikte güncel kurla (KDV Dahil) toplam 984.852.134 TL’ye ulaşmıştır.

İşin süresi ise 3 ay olarak planlanmıştır.

Yatırımcılarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız."