Papilon Savunma-Güvenlik Sistemleri Bilişim Mühendislik Hizmetleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PAPIL) ve Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KMPUR) hisselerinin fiyatlarında yapılacak olan düzeltme hakkında şu açıklamalar yapıldı;

KAP Açıklaması

"PAPIL.E Pay Başına Brüt Temettü: 0,0581818  TL Teorik Fiyat: 25,122 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)

Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma

KMPUR.E %100 İç Kaynaklardan Bedelsiz, bölünme sonrası teorik fiyat: 74,65 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)"

Papilon Savunma-Güvenlik (PAPIL) Faaliyeti Nedir?

PAPIL, Türkiye merkezli bir teknoloji şirketidir. Şirketin faaliyet alanı, biyometrik tanımlama sistemleri ve ilgili hizmetlerdir. Biyometrik tanımlama sistemleri, insanların parmak izi, yüz, iris, damar, ses gibi fiziksel veya davranışsal özelliklerini kullanarak kimliklerini doğrulamak için kullanılan sistemlerdir. PAPIL, bu sistemleri geliştiren, üreten ve satan bir şirkettir. Şirketin ürünleri arasında parmak izi tarayıcılar, yüz tanıma cihazları, iris tanıma cihazları, damar tanıma cihazları, ses tanıma cihazları ve bunların entegre edildiği çözümler bulunmaktadır. Şirketin müşterileri arasında devlet kurumları, güvenlik güçleri, bankalar, hastaneler ve özel sektör yer almaktadır.

Kimteks Poliüretan Sanayi (KMPUR) Faaliyeti Nedir?

KMPUR, 1983 yılında kurulan ve poliüretan sistemleri üreten bir şirkettir. Poliüretan sistemleri, suni deri, ayakkabı tabanı, kauçuk, yapıştırıcı, boya, otomotiv, mobilya, ısıtma ve soğutma, yalıtım-inşaat ve savunma sanayii gibi farklı sektörlere hammadde sağlamaktadır. KMPUR, Türkiye'nin ilk yüzde yüz yerli poliüretan sistem üreticisi olup, teknoloji ve Ar-Ge yatırımları ile müşterilere özel çözümler sunmaktadır. KMPUR, Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde yer almakta ve 5 kıtada 50'den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.