Borsada adından sıkça ses ettiren hisselerden biri olan Astor Enerji, imzaladığı anlaşma ile birlikte 6 milyon 386 bin 56 dolar gelir elde edecek. ASTOR ödeme vadesinin 150 gün olduğunu açıklarken, yapılan yeni anlaşmanın şirketin cirosunu ve karlılığını artırması beklenmektedir.

ASTOR Yeni İş Anlaşmasını Açıkladı

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''Şirketimiz özel bir firma ile 09.05.2023 tarihinde, sözleşme bitiş tarihi 15.09.2023 ve ödeme vadesi 150 gün olan 6.386.056  USD (Altımilyonüçyüzseksenaltıbinellialtı AmerikanDoları) bedelle, "2023 YATIRIM YILI MALZEME TEDARİK SÖZLEŞMESİ (Hücre&Köşk&Ag Pano&Transformatör)" imzalamıştır. Sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranı % 1,68' dir. 

Kamuoyuna ve yatırımcılara duyurulur.'' açıklamalarında bulunuldu.

ASTOR Faaliyeti Nedir ?

Astor Enerji 40 yıla yakın bilgi birikimi ile transformatör imalat ve satışı yaparak elektromekanik imalat sanayinde sektöre yön veren, yenilikçi ve dünya çapında ülkemizi başarı ile temsil eden bir firmadır. Elde ettiğimiz tecrübe, üretim ve kalite anlayışımızı Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretimine aktararak sektöre katkı sağlamayı hedefleyen firmamız, Ar-Ge çalışmaları sonucu gerekli sertifikasyonları tamamlayarak Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretim ve satışına başlamıştır.

Yurt Dışı Yatırımına 3.5 Milyonluk Sermaye Ödemesi Yapıldı Yurt Dışı Yatırımına 3.5 Milyonluk Sermaye Ödemesi Yapıldı

Ankara'da üretim faaliyetlerine devam eden Astor Enerji 140.000 m2'lik arsa üzerine kurulu, 105.000 m2'lik kapalı alanda tek çatı altında Avrupa'nın öncü transformatör üretim tesislerinden birine sahiptir.