SUN TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (SUNTK) KAP'a yaptığı açıklama ile yatırımcısını bilgilendirdi. Herkesin oldukça dikkat kesildiği Borsa İstanbul'da SUNTK şirketi hisselerini geri alım yapmaya devam ediyor.

Sun Tekstil borsada bulunan hisselerini geri alımı yapıyor. Şirketin yaptığı geri alımlar ile ilgili Sun Tekstil Sanayi şirketinden açıklama geldi. KAP'a yapılan açıklamaların detayları sizlerle...

Sun Tekstil Pay Geri Alımı 

Şirket tarafından pay geri alımına dair KAP'a yapılan açıklamada, 

''Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 16.02.2023 tarihli kararı ile pay geri alım işlemleri kapsamında;

Şirketimizce 12.05.2023 tarihinde Borsa İstanbul'da pay başına 34,68 TL – 34,84 TL (ağırlıklı ortalama 34,76 TL) fiyat aralığından toplam 6.000 adet SUNTK payları geri alınmıştır. Toplam geri alım yapılan hisse sayısı 249.898 olarak gerçekleşmiş olup, geri alınan payların sermayeye oranı %0,18'dir.'' açıklamalarında bulunuldu.

Sun Tekstil Faaliyeti Nedir ?

1987 yılında kurulan Sun Tekstil, ufak bir dikimevi olarak başladığı yolculuğuna 1900'den fazla çalışanıyla büyük bir aileye dönüşen kurumsal bir şirket olarak devam ediyor. Global pazarda önde gelen hazır giyim markalarının çözüm ortağı olmanın yanında Türkiye'nin en büyük 500 şirketi arasında bulunuyoruz.

SPK O Başvurulara Onay Verdi SPK O Başvurulara Onay Verdi