Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. (TKNSA), Rekabet Kurulu tarafından açılan soruşturmanın sonucunda herhangi bir ihlal tespit edilmediğini ve idari para cezası verilmediğini açıkladı.

Sanayi Şirketi, Yeni Enerji Şirketi Kurulacağını Açıkladı Sanayi Şirketi, Yeni Enerji Şirketi Kurulacağını Açıkladı

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasına göre, Rekabet Kurumu Başkanlığı tarafından yapılan bildirimde, şirketin 17 Haziran 2022 tarihli KAP açıklamasıyla kamuya duyurduğu, teknoloji perakendeciliği faaliyeti ile iştigal eden teşebbüslerin, rekabete hassas verilere ilişkin bilgi değişiminde bulunmak ve/veya bir tedarikçi aracılığıyla aralarında dolaylı bilgi değişimi gerçekleştirmek suretiyle, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak açılan soruşturmanın tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada, soruşturma sonucunda şirket hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiğine ilişkin herhangi bir bilgi ve belgeye ulaşılamadığından idari para cezası verilmesine yer olmadığına karar verildiği ifade edildi.

KAP Açıklaması

"Rekabet Kurumu Başkanlığı tarafından yapılan bildirimde, Şirketimiz tarafından 17 Haziran 2022 tarihli KAP açıklamasıyla kamuya duyurulan, Rekabet Kurulu tarafından aralarında Şirketimizin de bulunduğu teknoloji perakendeciliği faaliyeti ile iştigal eden teşebbüslerin, rekabete hassas verilere ilişkin bilgi değişiminde bulunmak ve/veya bir tedarikçi aracılığıyla aralarında dolaylı bilgi değişimi gerçekleştirmek suretiyle, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak açılan soruşturmanın tamamlanarak, Şirketimiz hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiğine ilişkin herhangi bir bilgi ve belgeye ulaşılamadığından idari para cezası verilmesine yer olmadığına karar verildiği belirtilmiştir."