Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. (RUBNS), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, yeni bir fabrika kurulumu yapılacağını açıkladı.

Rubenis Tekstil, 3. Etap GES projesi için ayrılan alanı “Hazir Giyim ve Konfeksiyon” fabrikası için kullanacaklarını duyurdu.

1.500.000.000 TL'lik Dev Tahvil İhraç Edecek 1.500.000.000 TL'lik Dev Tahvil İhraç Edecek

Fabrika binasının inşaatının başlatıldığını KAP'a yapılan bildiride açıklayan RUBNS, GES projesi için ayrılan alanda kurulacak olan fabrikanın tam entegre olarak pamuktan başlayarak nihai ürüne ulaşıp katma değerli ürünlerin üretimini sağlayacaklarını belirtti.

Yeni fabrikanın kurulumunun ardından Rubenis Tekstil'in (RUBNS) fabrikalarının toplam arsasının 200.000 metrekareye, kapalı alanının ise 100.000 metrekareye ulaşacağı duyuruldu.

KAP Açıklaması

Konuya ilişkin KAP üzerinden yapılan açıklama ise şu şekilde:

"Kulvarında en büyük üretici olmayı hedefleyen Rubenis Tekstil, 2. Organize Sanayi bölgesinde İplik fabrikamızın yanında yer alan ve 3. Etap GES projesi için ayrılan alanı “Hazir Giyim ve Konfeksiyon” fabrikası olarak değerlendirmek üzere karar almış olup, alan üzerinde kısa bir süre önce fabrika binasının inşaatı başlatılmıştır. Hazir Giyim ve Konfeksiyon fabrikasının ilavesiyle birlikte Rubenis Tekstil, tam entegre olarak pamuktan başlayarak nihai ürüne ulaşıp katma değerli ürünler sunacaktır. Yeni fabrikamız ile beraber fabrikalarımızın toplam arsası 200.000 metrekareye, kapalı alanı ise 100.000 metrekareye ulaşacaktır. 

Kamuoyuna bilgisine sunarız."